Autobus jest jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej ekonomicznych środków transportu na świecie, dlatego też wiele osób wybiera go jako pojazd do przemieszczania się na duże odległości, czy to na wakacje, do pracy czy na wszelkiego rodzaju spotkania.

Jednak, jak każda długa, kilkugodzinna podróż, tak i podróż autokarem może stać się nieco męcząca. Dlatego też, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci cieszyć się tymi podróżami i uczynić je tak przyjemnymi, jak to tylko możliwe.

1. Noś wygodne ubrania

Źle dobrane ubranie może zamienić wygodną podróż autobusem w koszmar. Podczas długiej podróży autobusem wygoda jest ważniejsza od mody. Lepiej zapomnieć o ciasnych ubraniach i butach, akcesoriach, które mogą utknąć w pewnych pozycjach lub akcesoriach do włosów, które mogą zbytnio rozciągnąć włosy, takich jak spinki czy gumki. Kolejną wskazówką jest noszenie kilku warstw ubrań, od koszulek z krótkim rękawem do dodatkowego płaszcza, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy powietrze lub ogrzewanie wewnątrz autokaru będzie bardziej czy mniej intensywne.

2. Podróżowanie w nocy

Podróżowanie w porze dnia, w której jesteśmy najbardziej zmęczeni sprawi, że podróż minie znacznie szybciej, czasem nawet nie zdając sobie sprawy, że jesteśmy w autobusie. Aby pomóc nam lepiej spać możemy wziąć poduszkę, która dobrze dopasuje się do naszej głowy i szyi, dobrym wyborem są poduszki dmuchane, ponieważ nie zajmują miejsca w bagażu i dobrze dopasowują się do ciała. Kolejną zaletą podróżowania nocą jest możliwość wykorzystania całego dnia w miejscu docelowym i nie tracenie czasu, który możemy spędzić na rzeczach do zobaczenia i zrobienia.

Wojna nie może być prowadzona bez dobrej logistyki

3. Wykorzystaj w pełni możliwości autobusu

Chociaż nie wszystkie autobusy mają takie same usługi, ich znajomość z wyprzedzeniem może nam pomóc w uprzyjemnieniu podróży.

Skorzystaj z odchylanych foteli, wifi jeśli jest dostępne (w niektórych modelach sygnał jest lepszy na pierwszych miejscach), podłącz swoje urządzenia elektroniczne do USB. Jeśli chcesz odchylić siedzenie więcej bez przeszkadzania nikomu lub mieć więcej miejsca z przodu, skorzystaj z siedzeń, które są z przodu i za drzwiami. Jeśli chcesz cieszyć się scenerią lepiej wybrać stronę od okna. W przypadku, gdy jesteś bardziej niespokojny lepiej wziąć stronę od przejście, które również ma więcej miejsca, aby się rozciągnąć.

4. Rozrywka

Jeśli zainstalujemy kilka gier na telefonie lub weźmiemy tablet, laptop lub inne podobne urządzenie elektroniczne, możemy słuchać muzyki, oglądać filmy, a nawet pracować. Jest to niewątpliwie jeden z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę, aby podróż autobusem była przyjemniejsza i krótsza. Jest to również dobry czas, aby skorzystać z okazji i poczytać przez chwilę, pisać, rysować lub wykonywać inne czynności, które nie są zależne od baterii.

5. Ciesz się widokami

Kolejną zaletą podróżowania autobusem jest możliwość zobaczenia z bliska wszystkich miejsc, przez które ten pojazd przejeżdża aż do miejsca docelowego. Cieszenie się tym pozwala nam lepiej uchwycić istotę każdego miejsca i odkryć sposób życia w każdym z nich. To niesamowite, że można poznać z pierwszej ręki, jak bardzo świat różni się od tej małej części, do której jesteśmy bardziej przyzwyczajeni.

6. Rozciąganie i przerwy na odpoczynek

Tak wiele godzin spędzonych w pozycji siedzącej lub w złej postawie może płatać nam figle. Dlatego tak ważne jest rozciąganie każdej części ciała, aby uniknąć bólu i skurczów. Chociaż niektóre z tych odcinków można wykonać na miejscu, zaleca się korzystanie z wszystkich przystanków, które robisz, aby wysiąść i rozprostować nogi i poruszać się trochę.