Podróż autostopem może być świetną przygodą, ale osoba decydująca się na ten rodzaj podróżowania może napotkać trudności. W takim podróżowaniu należy się wykazać kreatywnością i wytrzymałością, a poza tym nie może nam zabraknąć cierpliwości i otwartości. Podróżowanie to także spotkania z ludźmi i poznanie ciekawych miejsc bez dużego wkładu finansowego. Jest kilka porad dla osób początkujących, których interesuje podróżowanie autostopem.

Jak łapać stopa?

Najlepiej wybierz miejsce z drogi głównej, tak aby było ciebie widać (pobocze). Jak i fajnym pomysłem jest zatrzymywanie osób z stacji benzynowej, zawsze jest większa szansa, że ktoś nas ze sobą zabierze.

O czym pamiętać w podróży autostopem?

Taka podróż autostopem wymaga przemyślenia, gdzie chcielibyście wyjechać, zaplanowanie trasy jest odpowiednim krokiem. Aby złapać stopa powinieneś być uśmiechnięty, zawsze to wzbudzi zaufanie kierowców do ciebie i będzie większa szansa na to, ze pokonasz z tym oto właśnie kierowcą więcej kilometrów. Gdy kierowca podrzuci nas do miejsca docelowego, nie zapomnij podziękować kierowcy.

Co powinieneś zabrać w podróż autostopem?

Pierwsze co nam przychodzi do głowy to plecak i nerka na pasku na dokumenty i pieniądze trzymaj w mniejszych ilościach w różnych miejscach, uchroni cię to przed ewentualną kradzieżą. Pamiętaj o mapie czy papierowa lub jak wolisz w smartfonie, ale może się zdarzyć że w tym miejscu nie ma zasięgu lub nam telefon się rozładował to mapa papierowa nam się przyda. Pamiętaj również o namiocie. I właśnie on powinien być lekki i solidny. Dobry sen to podstawa w takiej podróży to zabierz ze sobą śpiwór i karimatę.

Kolejne rzeczy, które powinieneś zabrać to ubrania :
-polar,
-t-shirt,
-spodnie długie,
-spodenki krótkie,
-bielizna,
-czapkę,
-chusta,
-okulary,
-kąpielówki,
-buty zmienne,
-kosmetyki,
-apteczka,
-zapałki czy zapalniczka,
-ładowarka do telefonu i powerbank,
-ręcznik,
-latarka,
-kurtka przeciwdeszczowa,
-woda.

Pamiętaj również o swoim bezpieczeństwie w czasie podróży autostopem. A na takie niebezpieczeństwo z reguły znacznie bardziej są narażone kobiety niż mężczyźni. Staraj się nie podróżować samemu, zabierz ze sobą osobę zaprzyjaźnioną. Możesz również w podróż zabrać ze sobą gaz pieprzowy, ponieważ na pewno podróż autostopem to taki rodzaj podróży, który wymaga zabezpieczenia w razie niebezpieczeństwa.

Weź też pod uwagę niebezpieczeństwa na drodze, o których ze szczegółami zapoznasz się na www.uwaga.pl.