Kurs na prawo jazdy kategorii C,CE przeznaczony jest dla osób które posiadają już prawo jazdy kategorii B. Kursant również musi mieć ukończone 21 lat. Kurs kwalifikacji wstępnej to obowiązek szkolenia dla osób które chcą jeździć ciężarówką.

O kursie na prawo jazdy

Cały kurs z teorią z posiadanie prawo jazdy z kategorią B, to koszt od 2 tys do 3500 złotych. Prawo jazdy kategori C to osoba zdająca otrzymanie uprawnień do prowadzenia pojazdu, którego masa przekracza 3,5 t oraz ciągnika i jazda z lekką przyczepą do 750 kg. Dodajmy, że takie prawo jazdy na ciężarówko możemy zrobić w Bydgoszczy – na stronie informacyjnej BydgoszczInfo.pl z okolicy regularnie pojawiają się informacje o starcie nowych kursów na prawo jazdy na ciężarówki.

Podczas kursu prawa jazdy na tira trzebny jest kura kwalifikacyjny. Po tym kursie uzyskasz Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej. Oznacza to, że kursant otrzymuje uprawnienia zawodowe. Przygotowuje to młodych kierowców do nowej pracy.

Co poznają potencjalni kierowcy?

Czego tak naprawdę nauczą się przyszli kierowcy i co poznają na kursie?

– budowę i zasady eksploatacji,
– przepisy transportu drogowego,
– zasady mocowania ładunku,
-obsługa tachografy,
– technika ecodrivingu,
– przepisy czasu pracy,

Zdanie egzaminu na prawo jazdy

Po zdanym egzaminie zawodowym można przystąpić do pracy. Zawód kierowcy tira jest trudnym zawodem, ciężką pracą, która obarcza kierowcę dużą odpowiedzialnością. Zawód kierowcy wiąże się z częstymi wyjazdami w tracy po kilkanaście godzin za kółkiem i zdala od domu. Kierowca czuje się osamotniony w samochodzie śpi, gotuje. Kto marzy o byciu kierowcą zawodowym to warto zrobić prawo jazdy na ciężarówkę. Zwiedzisz kawał świata jak i dobrze zarobisz, średnie wynagrodzenie wynosi ok 5 tysięcy złotych.