Planujesz zakup nowego dwukołowca, na tegoroczny sezon rowerowy? Podejdź do sprawy poważnie! Dobry rower zwiększa Twoje bezpieczeństwo i zapewnia wyższy stopień komfortu podczas jazdy. Dlatego, nie kieruj się jedynie względami wizualnymi. Tym bardziej że aktualnie wybór rowerów jest na tyle szeroki, że z każdego typu, można wybrać, taki który trafi w nasze gusta. Pod uwagę należy wziąć kilka kwestii!

Kupno roweru: co musisz wziąć pod uwagę?

1. Miejsce! Znaczenie ma to, czy będziesz poruszać się po mieście, ścieżkach wiejskich, czy w ogóle bardziej trudnym terenie np. górzystym.
2. Styl jazdy! Zastanów się, czy planujesz jedynie rekreacyjne przejażdżki, czy może będzie to bardziej jazda sportowa lub wyczynowa?
3. Cel! Poniekąd jest też powiązany z powyższymi kwestiami. Dodatkowo jednak należy zwrócić uwagę na wyposażenie i funkcjonalność roweru pod kątem jego przeznaczenia. Jeśli planujemy dojeżdżać nim do pracy, czy po zakupy bardziej istotne będą inne elementy niż w przypadku jazdy typowo sportowej.
4. Jakość sprzętu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ramę roweru, wielkość kół, hamulce, napęd, a nawet amortyzację.

Inne ciekawostki ze świata rowerów publikuje https://www.enowy.pl.

Kupno roweru: jaki spotkasz wybór?

Do jazdy w typowo sportowym stylu przeznaczone są rowery szosowe i kolarzówki. Ponadto wyróżnia się rowery górskie, które sprawdzają się do jazdy po wymagającym, górzystym terenie, a także rowery trekkingowe i crossowe, które są dostosowane do długich tras oraz typ miejski, czyli rower najlepszy na warunki jazdy po mieście.